scorecardresearch

Abdullah Gül'den "Reisçi"lere tepki: Nasıl organize olduğunu dünya alem biliyor

222 izlenme
Kategori Haber
Eklenme Tarihi 1 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül sosyal medya üzerinden kendisi ve bazı Ak Partilileri hedef alarak hakaret eden, kendilerini "reisçi" olarak tanımlayan isimleri sert bir şekilde eleştirerek, “Uzun bir süredir bazı çevreler.., AK Parti'nin gerçek öncüleri, kurucuları, onun içeride dışarıda itibarında çok büyük emeği geçmiş arkadaşlar hakkında her türlü ahlak dışı davranışlar, edep dışı.., bunların da nasıl organize olduğunu dünya alem biliyor artık. Bunun karşısındaki sükutu gerçekten çok üzüntüyle karşılıyorum ve kamuoyunun vicdanına bırakıyorum" dedi.

Hilal Kaplan'ın da içinde olduğu ve kendilerine "pelikancılar" denen bir ekip bir süredir Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu ve Bülent Arınç gibi isimleri hedef alarak yayınlar yapıyordu. İstanbul Boğazı’ndaki Bosphorus Global adlı şirkete ait "Pelikan Yalısı" ismi yakıştırılan yalıda faaliyet yürütüldüğü ortaya çıkmıştı.

Fatih Tezcan, Cemil Küçük, Ömer Turan, Cemil Barlas gibi isimler de kendilerini "reisçi" olarak tanımlayarak Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu ve Bülent Arınç gibi isimler aleyhine kampanyalar yürütüyordu.
Etiketler